Mesaje de la suporteri
Ca de obicei, suporterii Universităţii au afişat şi la partida cu FCM Bacău obişnuitele mesaje către conducere şi către jucători. “Deplasări peste deplasări, înfrângere după înfrângere, ne-am săturat, vrem rezultate”, “Aţi promis trofeu, ne duceţi la matineu”, “Bilet 30.000. Vrem fotbal” sau “Cu actuala conducere atacăm retrogradarea” sunt câteva dintre mesajele fanilor “alb-albaştrilor”. (V. P.)
Rednic se gândeşte la demisie
La conferinţa de presă care a urmat partidei Universitatea Craiova – FCM Bacău, antrenorul Mircea Rednic a dezvăluit că se gândeşte foarte serios la demisie. El va lua decizia finală după meciul cu FC Braşov. “Mă gândesc foarte serios să renunţ. Totul depinde de rezultatul întâlnirii cu Braşovul, din etapa viitoare”, a spus Rednic. (V. P.)
“Puriul” şi elevii săi, apostrofaţi
Pe parcursul primei reprize, publicul prezent în tribunele stadionului “Ion Oblemenco” a vizionat partida în linişte. O dată cu trecerea timpului, spectatorii şi-au pierdut răbdarea şi au început să-şi apostrofeze favoriţii. “Sunteţi de râsul lumii”, le-au strigat suporterii fotbaliştilor “alb-albaştri”. Mai mult, o parte dintre ei şi-au pierdut încrederea în actualul antrenor, strigându-i după meci: “În afară de meciul cu Rapid, ţi-ai mai propus să câştigi şi alt meci? Când ai de gând să ne laşi? Du-te cu Gabi Blondu la terasă şi lasă echipa”. (V. P.) |